Відгуки

Текстова інформація
Синдром раптової смерті немовлят
Смерть зазвичай настає в раніше здорової дитини, а причина летального наслідку залишається нез'ясованою, незважаючи на ретельне розслідування справи. Синдром раптової смерті немовлят (CРС) є причиною малюкових втрат, які не можуть бути пояснені іншими причинами після ретельного дослідження випадків, включаючи анамнестичні дані, аналіз клінічного випадку, секційне дослідження тощо.
Відомо, що 90% випадків СРС відбуваються до того періоду, коли немовляті виповниться 6 місяців, піки смертності трапляються між 1 і 4 місяцями й, насамкінець, СРС є рідкістю по досягненні дитиною 8-місячного віку.
Рекомендації щодо профілактики синдрому раптової смерті немовлят:
Слід вкладати дитину спати лише на спину. Для зниження ризику виникнення СРДС у дітей віком до 1 року всім, хто доглядає за немовлям, треба вкладати його для сну горизонтально лише на спину. Спання на боці не є безпечним і не рекомендується.
Поверхня для сну повинна бути твердою. Для зменшення ризику розвитку СРДС та задухи рекомендовано використовувати жорсткий матрац, застелений простирадлом на резинці.
Рекомендовано перебувати в одній кімнаті з дитиною, але не в одному ліжку.
Доведено, що цей запобіжний захід знижує ризик СРДС на 50%. Крім того, ймовірно, що це запобігає задусі, удушенню та утисненню.
Дитяче ліжечко, портативне ліжечко, манеж або колиску варто розмістити поруч із ліжком батьків у спальні. Це знижує ризик СРДС і унеможливлює виникнення задухи, удушення та утиснення під час спання дитини в ліжку для дорослих. Окрім того, це дає змогу батькам бути поруч із дитиною, що полегшує годування і дає можливість заспокоїти немовля та надалі наглядати за ним.
Не слід залишати в ліжечку м’які предмети та незакріплені постільні речі для зменшення ризику СРДС, задухи, удушення та утискання.
М’які предмети, такі як подушки і подушки-іграшки, ковдри, пледи треба прибрати з місця для спання дитини.
Необхідно уникати тютюнового диму під час вагітності та після пологів. Як материнське куріння під час вагітності, так і тютюновий дим довкола немовляти є серьозним факторами ризику розвитку СРДС.
Треба уникати перегрівання. Дослідження показали зв’язок підвищеного ризику СРДС із перегріванням дитини.
Загалом, одяг дитини повинен відповідати умовам навколишнього середовища; на дитині повинно бути не більше ніж на 1 шар одягу більше, ніж на дорослому, який би почувався комфортно за таких умов.
Слід уникати надмірного одягання чи закутування дитини, а також вкривання її обличчя й голови.
Дніпропетровська область. м.Кривий Ріг. пл.Визволення,11
тел. (0564)92-40-80
прийомна адміністрації